+48 505-706-308

ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock

salonmedyczny@wp.pl

Oferta sprzętu

Potrzebujesz sprzętu medycznego?
Mamy rozwiązanie !!!
Click Here
Kup sprzęt nowy
W naszym sklepie medycznym znajdziesz bardzo szeroki asortyment artykułów medycznych, ortopedycznych, rehabilitacyjnych
Click Here
Kup sprzęt używany
Posiadamy w sprzedaży używany sprzęt renomowanych firm polskich i zagranicznych
Click Here
Wypożycz sprzęt
Jeśli nie chcesz kupować sprzętu możesz go u nas wypożyczyć
Click Here
Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Oaza
Wszystko w jednym miejscu: Sklep Medyczny, Wypożyczalnia oraz Serwis sprzętu rehabilitacyjnego
Click Here
Previous
Next
O wypożyczalni Zasady wynajmu i cennik Oferta Łóżko rehabilitacyjne Łóżko rehabilitacyjne specjalne Materac piankowy „gofrowany” Materac pneumatyczny Wózek inwalidzki standardowy Wózek inwalidzki specjalny Wózek inwalidzki pionizujący Podnośnik transportowy Parapodium Koncentrator tlenu Koncentrator tlenu przenośny Ssak Balkonik Chodzik Kule łokciowe Kule pachowe Stolik przyłóżkowy Szafka przyłóżkowy Wózek toaletowy (sanitarny) Krzesło toaletowe (sanitarne) Podnośnik wannowy Ławeczka wannowa Stojak do kroplówki Szyna CPM Rotor elektryczny (do rąk i nóg) Schodołaz gąsienicowy O wypożyczalni

O wypożyczalni

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym „Oaza”, prowadzona przez Fundację Panaceum, jest profesjonalną wypożyczalnią wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego i sprzętu medycznego. W naszej bogatej ofercie posiadamy ogromną ilość różnego rodzaju sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego i ortopedycznego, dzięki któremu rehabilitacja i opieka nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi jest zdecydowanie wygodniejsza, łatwiejsza, a przede wszystkim skuteczniejsza. Naszym głównym celem jest zadowolenie Klientów, które zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Dlaczego my?
  1. Jesteśmy najdłużej działającą wypożyczalnią w Płocku i dzięki zdobytemu doświadczeniu i profesjonalizmowi potrafimy trafnie rozpoznawać potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych.
Nasza Wypożyczalnia działa od 2007 roku. Początkowo mieściła się przy ulicy Krótkiej 6a w Domu Pomocy Społecznej w Płocku. W późniejszym okresie została przeniesiona do obecnej siedziby, tzn. na osiedle Winiary, przy ulicy Tadeusza Garleja 3. Dzięki zmianie lokalizacji zyskaliśmy nowe powierzchnie magazynowe, pozwalające na przechowywanie jeszcze większej, niż dotychczas, ilości sprzętu. Doświadczenie zdobyte w trakcie 15-letniej działalności i zaufanie ponad 2 tysięcy osób, którym pomogliśmy pozwala na doskonałe rozumienie potrzeb naszych Klientów i sprawia, że nasze usługi są dla wszystkich w pełni satysfakcjonujące.
  1. Zasoby i różnorodność naszego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i medycznego są jednymi z największych na Mazowszu.
Wypożyczalnia oferuje sprzęt aż w 30 kategoriach. Zajmujemy się wynajmem popularnych sprzętów, takich jak balkoniki, chodziki czy wózki inwalidzkie, ale również rzadziej dostępnych w wypożyczalniach: podnośników, przenośnych koncentratorów tlenu, szyn CPM czy schodołazów. Wypożyczamy różnego typu urządzenia zapewniające mobilność (np. wózki, schodołazy, chodziki), a także sprzęt poprawiający komfort i jakość życia (np. łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu).
  1. Wypożyczamy wyłącznie w pełni profesjonalny i nowoczesny sprzęt renomowanych firm polskich i zagranicznych
Sprzęt, który wypożyczamy jest starannie wyselekcjonowany zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem przydatności w procesie rehabilitacji. Dzięki dużemu doświadczeniu zakupujemy, a następnie wypożyczamy tylko te urządzenia, które są najbardziej skuteczne w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i opiekuńczych naszych Klientów. Wypożyczamy tylko sprzęt w pełni sprawny technicznie. Zanim przystąpimy do zrealizowania danej  usługi, zawsze najpierw dokonujemy sprawdzenia  każdego urządzenia pod względem bezpieczeństwa i higieny. W przypadku awarii sprzętu to my dokonujemy naprawy, a jeśli jest ona niemożliwa, to wówczas oferujemy urządzenie zastępcze. Sprzęt jest każdorazowo starannie dezynfekowany preparatami o najwyższych standardach bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.
  1. Nasze usługi świadczymy kompleksowo, poczynając od doradztwa w zakresie wyboru sprzętu, a kończąc na zapewnieniu dowozu, montażu i instruktażu w domu Klienta. Na specjalne życzenie Klienta, wszelkie formalności związane z wypożyczeniem sprzętu załatwiamy bez konieczności przyjazdu do nas.
W naszej  Wypożyczalni zatrudnieni są specjaliści, którzy pomagają w doborze  odpowiedniego sprzętu, w zależności od schorzenia, urazu, wagi i wzrostu danego pacjenta. Wypożyczalnia oferuje również transport oraz montaż urządzeń w domu Klienta, co daje gwarancję prawidłowego użytkowania sprzętu. Pracownicy dodatkowo zaznajamiają pacjenta i jego najbliższych z instrukcją poprawnego korzystania z  wypożyczonego sprzętu. Osoby, które mają trudności z osobistym dotarciem do naszej Wypożyczalni, mogą wszystkie niezbędne formalności dotyczące warunków wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego załatwić drogą telefoniczną lub mailową.
  1. Oferujemy korzystne ceny wynajmu oraz jasno sprecyzowane i transparentne zasady wypożyczenia.
Ceny wynajmu sprzętu w naszej wypożyczalni są bardzo korzystne, biorąc pod uwagę to, iż oferujemy wyłącznie profesjonalny i nowoczesny sprzęt renomowanych firm. Wyróżnia nas to na rynku, bowiem wiele wypożyczalni oferuje sprzęt już przestarzały technicznie i nie spełniający wymagań nowoczesnej rehabilitacji. Preferujemy również przejrzyste zasady najmu. U nas płacicie Państwo tylko za taki okres, na jaki sprzęt jest potrzebny, a nie za ten, który zadeklarowaliście podczas zawierania umowy. Naszą umowę można w każdej chwili rozwiązać bez żadnych konsekwencji dla osoby wynajmującej dane urządzenie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.  Życzymy zdrowia, jednak w trudnych chwilach zawsze jesteśmy gotowi służyć pomocą. Dołożymy wszelkich starań, aby całkowicie spełnić Państwa oczekiwania.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego 

Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne „Oaza”

ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock

tel. 505 706 308 lub  24 366 70 51

Zasady wynajmu i cennik

Zasady wynajmu

Wniosek o wynajem sprzętu rehabilitacyjnego należy zgłosić:
  • osobiście w siedzibie Wypożyczalni w Płocku, przy ul. Tadeusza Garleja 3 (osiedle Winiary, wejście od ulicy Medycznej na przeciw tężni)
  • telefonicznie pod numerem telefonu 505 706 308 lub 24 366 70 51.
Procedurę najmu poprzedza podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty za pierwszy miesiąc użytkowania. Umowa najmu podpisywana jest w Wypożyczalni, bądź podczas dostawy sprzętu pod  wskazany przez Państwa adres. Po wniesieniu opłat za pierwszy okres użytkowania sprzętu,  pracownik dopełnia resztę formalności, organizuje dowóz i montaż wskazanego urządzenia (na życzenie klienta) oraz przeszkala w zakresie jego prawidłowego i bezpiecznego użytkowania. Następne płatności dokonywane są już na rachunek bankowy w okresach miesięcznych. Zwrot wynajmowanego sprzętu należy zgłosić telefonicznie co najmniej 1 dzień przed upływem terminu, na jaki została zawarta umowa. Usługi świadczymy w promieniu 150 km od naszej siedziby. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z naszą Wypożyczalnią.

Cennik

Gwarantujemy, że sprzęt rehabilitacyjny, medyczny czy ortopedyczny znajdujący się w naszej wypożyczalni, jest:
  • nowoczesny,
  • wysokiej jakości,
  • w pełni sprawny,
  • bezpieczny,
  • poddawany systematycznej kontroli,
  • spełniający wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
Skontaktuj się z nami lub przyjedź do nas. Zapraszamy Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego  Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne „Oaza” ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock tel. 505 706 308 lub  24 366 70 51 Możesz też skorzystać z formularza Oferta

Oferta

Wynajem wózka inwalidzkiego? Wynajem łóżka rehabilitacyjnego? Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Centrum Oaza to Twoje zaufane źródło wynajmu sprzętu medycznego. Posiadamy szeroką gamę sprzętu, który pomaga w rehabilitacji lub rekonwalescencji po operacji, urazie lub aby pomóc w poruszaniu się w pomieszczeniach / na zewnątrz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oto lista całego sprzętu, który możemy wypożyczyć i dostarczyć do Twojego domu.                 Gwarantujemy, że sprzęt rehabilitacyjny, medyczny czy ortopedyczny znajdujący się w naszej wypożyczalni, jest:
  • nowoczesny,
  • wysokiej jakości,
  • w pełni sprawny,
  • bezpieczny,
  • poddawany systematycznej kontroli,
  • spełniający wymogi sanitarno-epidemiologiczne.
Skontaktuj się z nami lub przyjedź do nas. Zapraszamy Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego  Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne „Oaza” ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock tel. 505 706 308 lub  24 366 70 51 Łóżko rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne

 
Zastosowanie
Łóżko rehabilitacyjne (elektrycznie sterowane) przeznaczone jest dla osób wymagających długotrwałej, kompleksowej opieki, jak również dla osób po zabiegach, wymagających dłuższej rehabilitacji. Łóżko rehabilitacyjne elektrycznie sterowane to niezastąpione wsparcie podczas zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. Korzyści z użytkowania łóżka to przede wszystkim zmniejszenie ryzyka powstania odleżyn, dzięki ułatwieniu zmiany pozycji, jak również bezpieczeństwo i komfort pracy opiekuna, dzięki znacznemu  odciążeniu kręgosłupa. Możliwość sterowania łóżkiem za pomocą prostego w obsłudze pilota sprawia, że opieka nad chorym staje się o wiele łatwiejsza i lżejsza. To sprawdzony sposób na ułatwienie wykonywania codziennych obowiązków i podniesienie poziomu jakości życia osoby niepełnosprawnej.
Podstawowe cechy i zalety:
  • wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu łóżko rehabilitacyjne może przetrwać nawet najbardziej intensywne użytkowanie,
  • elementy metalowe łóżka pokryte są lakierem proszkowym, co przekłada się na wysoką trwałość, a części drewniane są w pełni odporne na działanie środków dezynfekujących,
  • elementy elektryczne łóżka zaprojektowane są w taki sposób, aby nie stanowiły najmniejszego zagrożenia dla użytkownika,
  • sterowanie odbywa się za pośrednictwem pilota, co zwiększa komfort obsługi,
  • możliwość blokad poszczególnych pozycji leża przy pomocy kluczyka,
  • możliwość regulacji wysokości leża od 40 cm do 80 cm – wysokość, na której będzie znajdować się chory, jest regulowana elektrycznie za pomocą siłowników (dotyczy to również części leża odpowiadającej za podparcie pleców i nóg – regulacja do pozycji siedzącej za pomocą siłowników),
  • barierki stanowią skuteczną ochronę osoby niepełnosprawnej, która mogłaby wypaść z łóżka (takie zabezpieczenie sprawia, że opiekun bez obaw może zostawić chorego w pomieszczeniu i nie musi martwić się o nieszczęśliwy wypadek),
  • wysięgnik z trójkątem w standardzie, umożliwiający samodzielne podniesienie się lub zmianę pozycji,
  • cztery kółka jezdne, każde z oddzielnym hamulcem.
Parametry techniczne:
Wymiary zewnętrzne 101 x 216
Wymiary leża 90 x 200
Regulacja wysokości 40-80
Waga 99 kg
Obciążenie maksymalne 185kg
Zasilanie  bezpieczne 24V
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi łóżka Burmeier Daili  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi łózka Burmeier Arminia  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Łóżko rehabilitacyjne specjalne

Łóżko rehabilitacyjne specjalne

 
Zastosowanie
Osoby otyłe mogą liczyć na wsparcie ze strony sprzętu. Specjalnie zaprojektowane i wzmocnione łóżka umożliwiają długoterminową opiekę. Są idealne dla pacjentów o dużej masie ciała. Pomagają nie tylko osobie chorej, ale także opiekunowi. Odciążają kręgosłup opiekuna, ułatwiają kąpiel, przemieszczanie się i higienę. Dobrze dobrane łóżko zapewnia większy komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta. Przeznaczone dla osoby, która ma problemy z poruszaniem się, bądź jest niezdolna do samodzielnego funkcjonowania.
Podstawowe cechy i zalety:
  • łóżko niskie zabezpiecza pacjenta przed upadkiem, bez jednoczesnego stosowania środków ograniczających swobodę, a oprócz tego pozwala na ergonomiczne sprawowanie opieki,
  • regulacja oparcia pleców, ud, wysokości leża oraz funkcja anty-Trendeleburga dokonywana jest elektrycznie przy pomocy pilota,
  • sekcja podudzia regulowana jest ręcznie systemem zapadkowym,
  • wszystkie elementy można pociągnąć w górę i regulować 2-stopniowo,
  • idealne rozwiązanie dla osób o dużej masie ciała,
  • pilot z możliwością blokady poszczególnych funkcji pozwala na wyregulowanie łóżka do wygodnej pozycji fotelowej,
  • system jezdny z możliwością blokowania kół parami oraz zintegrowane barierki zabezpieczające dbają o bezpieczeństwo pacjenta,
  • łatwe do czyszczenia listwy metalowe tworzące leże,
  • innowacyjny i elegancki wygląd łóżka.
Parametry techniczne:  
Długość całkowita 220 cm
Szerokość całkowita 105 – 115 cm (w zależności od opcji)
Przedłużenie łóżka 20 (zabezpieczenie boczne na całej długości); 27 (segmentowe zabezpieczenie boczne)
Bezpieczne obciążenie robocze w kg 225 kg
Możliwość podjazdu w cm 20,0 cm
Wysokość leża w cm (od – do) 22,0 – 77,0 cm
Przechylenie do pozycji z opuszczonymi nogami w ° 10°
Masa produktu 153 – 159 kg (w zależności od opcji)
Maksymalna masa pacjenta 185 kg
 Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi łóżka rehabilitacyjnego specjalnego Burmeier Inovia  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi łóżka rehabilitacyjnego specjalnego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 150 zł

kaucja 100 zł

Materac piankowy „gofrowany”

Materac piankowy „gofrowany”

 
Zastosowanie
Materac piankowy gofrowany to doskonały wybór, jeśli zależy nam na tym, aby zagwarantować osobie niepełnosprawnej odpowiedni poziom wygody. Chory będzie mógł poczuć się swobodnie i bezpiecznie, a wykonywanie podstawowych czynności związanych z opieką nie będzie już tak problematyczne, jak wcześniej. Materac powleczony jest nieprzemakalnym pokrowcem, dzięki czemu usunięcie wszelkich zabrudzeń będzie o wiele łatwiejsze. Materace piankowe są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu pianka dostosowuje się do ciała pacjenta. Ciężar jest równomiernie rozłożony, co pomaga w zachowaniu pierwotnej krzywizny kręgosłupa. Pianki skonstruowane są zazwyczaj w ten sposób, aby usprawnić cyrkulację powietrza między materacem a ciałem osoby leżącej, co jest niezwykle istotne przy właściwej rekonwalescencji.
Podstawowe cechy i zalety:
  • dopasowuje się do ciała osoby chorej, dając uczucie miękkości,
  • łagodzi bóle pleców i karku,
  • sprzyja utrzymaniu prawidłowej pozycji kręgosłupa, zmniejszając obciążenie na dysku,
  • nie pozwala na rozwój niepożądanych mikroorganizmów i roztoczy,
  • umożliwia szybszy dopływ krwi i dotlenienie tkanek,
  • zapewnia komfortowy odpoczynek,
  • dzięki swojej elastyczności i sprężystości umożliwia swobodną regulację (podnoszenie i opuszczanie) łóżka rehabilitacyjnego.
Parametry techniczne:
Szerokość 90 cm
Długość 200 cm
Grubość 10-15 cm (w zależności od modelu)
Masa produktu (waga całkowita) 8-19  kg (w zależności od modelu)
Maksymalne obciążenie 70-130 kg (w zależności od modelu)
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi
Cena wynajmu:

za miesiąc 40 zł

kaucja 50 zł

Materac pneumatyczny

Materac pneumatyczny

 
Zastosowanie
Materac pneumatyczny, przeciwodleżynowy, (zmiennociśnieniowy) polecany do długoterminowej terapii osób leżących, w celu profilaktyki oraz wspomagania leczenia owrzodzeń i odleżyn. Pozwala uniknąć uszkodzeń skóry i mięśni spowodowanych nadmiernym uciskiem ciała. Wspomaga przepływ krwi w całym organizmie, usprawnia mikrocyrkulację oraz wymianę substancji odżywczych i tlenu pomiędzy systemem krwionośnym, a komórkami ciała. Materac składa się z wielu komór, które są automatycznie i naprzemiennie wypełniane powietrzem. Dzięki temu cyklicznie zmieniają się punkty podparcia osoby na nim leżącej, a ciało pacjenta utrzymywane jest na stałej wysokości. Napełnianie powietrzem oraz regulacja ciśnienia odbywa się za pomocą pompy zasilanej elektrycznie, która znajduje się w zestawie. Pompa wyposażona jest w uchwyty przy pomocy których można powiesić ją na łóżku oraz stopki wygłuszające, istotne przy zastosowaniu pompy w pozycji leżącej na ziemi. Materac jest bardzo łatwy w instalacji i użytkowaniu. Idealnie układa się na każdym łóżku również na stelażu „łamanym”, stosowanym w łóżkach rehabilitacyjnych.
Podstawowe cechy i zalety:
  • wykonany z PCV – 130 komór,
  • posiada wydajną i cichą pompę – kompresor,
  • płynna, ręczna regulacja ciśnienia w materacu, dobierana indywidualnie do wagi pacjenta,
  • przydatny dla osób długotrwale leżących, narażonych na powstawanie odleżyn.
Parametry techniczne:
Zasilanie pompy ·          sieciowe 220-240V 50Hz
Ilość powietrza pompowanego przez pompę 6-7 litrów/min
Regulacja ciśnienia zakres 40-100 mmHg
Cykl pracy pompy około 6 min
Pobór prądu pompy 5W
Szerokość 56 cm
Wymiary po napompowaniu 200 x 90 x 7 cm
Masa produktu (waga całkowita) 2 kg
Maksymalne obciążenie (waga pacjenta) 110-135 kg (w zależności od modelu)
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi materaca pneumatycznego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi materaca pneumatycznego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 40 zł

kaucja 50 zł

Wózek inwalidzki standardowy

Wózek inwalidzki standardowy

 
Zastosowanie
Wózek inwalidzki to nieoceniona pomoc w codziennym funkcjonowaniu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Stabilizuje ciało, ułatwia przemieszczanie się, a także stwarza szansę na samodzielne wykonywanie wielu domowych czynności u osób ze sprawnymi kończynami górnymi. Jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, zalecany dla osób starszych, osłabionych, chorych w okresie rekonwalescencji, niepełnosprawnych.
Podstawowe cechy i zalety:
  • nadaje się do użytku domowego oraz na zewnątrz,
  • po złożeniu łatwy w przechowywaniu i transporcie,
  • składana, o wysokiej jakości rama stalowa o konstrukcji krzyżakowej,
  • odchylane podłokietniki oraz regulowane na długość, odchylane na zewnątrz i wewnątrz wyjmowane podnóżki,
  • odchylane boczki wózków ułatwiające łatwe przemieszczanie się użytkownika,
  • miękkie, nylonowe siedzisko i oparcie, łatwe w konserwacji,
  • podnóżki wykonane z trwałych kompozytów, odchylane na zewnątrz, wyjmowane,
  • stałe rączki do popychania,
  • koła tylne szprychowe, wyposażone w system szybkiego demontażu i w hamulce przy kołach.
Parametry techniczne:
Masa produktu 13kg, w zależności od opcji
Regulacja środka ciężkości 48 regulowanych położeń poprzez adapter kół tylnych
Maksymalne obciążenie 125 / 140 kg
Szerokość siedziska 35,5 – 55,5 cm
Głębokość siedziska 36,0 – 54,0 cm
Wysokość podłokietników 21,0 – 30,0 cm
Długość podudzi 34,0 – 54,0 cm
Szerokość całkowita 52 – 75 cm w zależności od opcji
Długość całkowita 80,5 – 108,5 cm z kołami tylnymi 22″ 83,0 – 111,0 cm z kołami tylnymi 24″
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi wózek inwalidzki Invacare  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi wózek Vermeiren  708D  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 20 zł

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Wózek inwalidzki specjalny

Wózek inwalidzki specjalny

 
Zastosowanie
Wózek ze stabilizacją głowy i pleców przeznaczony dla osób z niestabilnym tułowiem, szczególnie dedykowany dla pacjentów z paraliżem lub niedowładem czterokończynowym i trzykończynowym oraz dla osób po udarach. Wózek inwalidzki specjalny jest wyposażony w fotel z regulacją kąta odchylenia siedziska, co zapewnia wiele możliwości pozycjonowania, zwiększając tym samym komfort użytkownika.
Podstawowe cechy i zalety:
  • regulowana wysokość oparcia, podgłówka,
  • regulowane podłokietniki i podnóżki,
  • płyta siedziska z regulacją głębokości,
  • zdejmowane poduszki siedziska i oparcia,
  • elastyczna ortopedyczna tapicerka,
  • posiada zabezpieczenie przeciwwywrotne,
  • koła są pełne, montowane na szybkozłączkę,
  • posiada hamulec dla prowadzącego,
  • redukcja ryzyka powstania odleżyn oraz zapewnieie stabilizacji ciała,
  • składany do transportu.
Parametry techniczne:
Długość całkowita 112 – 148 cm
Szerokość całkowita 65 cm
Szerokość siedziska 41 cm
Głębokość siedziska 54 cm
Regulacja kąta siedziska 30°
Masa produktu 30-33,5 kg
Maksymalna masa pacjenta 125 kg
 
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi wózka inwalidzki Rea Clematis  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi wózka  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 30 zł

za miesiąc 80 zł

kaucja 100 zł

Wózek inwalidzki pionizujący

Wózek inwalidzki pionizujący

 
Zastosowanie
Niektórzy pacjenci wymagają spionizowanej postawy, dlatego idealnym rozwiązaniem dla tych osób będzie specjalny wózek inwalidzki pionizujący. To naturalna postawa człowieka, więc niewątpliwie uzyskanie takiej pozycji będzie wpływać na polepszenie samopoczucia pacjenta. Urządzenie pomaga w opiece nad pacjentem leżącym, u którego ważne są częste zmiany pozycji, które pozwolą na odciążenie tych partii ciała, które narażone są na odleżyny. Spionizowana postawa ma także wiele zalet dla zdrowia, ponieważ zwiększa gęstość kości, ale też wspomaga pracę wielu narządów, jak choćby płuca czy układ trawienny.
Podstawowe cechy i zalety:
  • wózek pionizujący umożliwia płynną pionizacje od pozycji siedzącej do stojącej poprzez siłownik elektryczny obsługiwany przy pomocy pilota,
  • zapewnia bezpieczeństwo pacjenta dzięki swobodzie podczas mocowania elementów stabilizacji (można samodzielnie dokonać pionizacji bez udziału opiekuna),
  • posiada perforowaną tapicerkę z ekoskóry oraz zagłówek z regulacją wysokości,
  • pas stabilizujący klatkę piersiową oraz stabilizujący pas biodrowy z regulacją długości,
  • uchylne podłokietniki z regulacją wysokości,
  • uchylny i demontowalny podnóżek z regulacją wysokości oraz pas zapiętkowy,
  • regulowany uchwyt kolan,
  • tylne kółka antywywrotne,
  • dodatkowe przednie kółka stabilizujące,
  • hamulce ręczne z regulacją siły docisku,
  • regulowaną wysokość ustawienia kół przednich i tylnych,
  • rączki dla prowadzącego,
  • doskonały zarówno w pomieszczeniach, jak i w terenie oraz jako środek wspomagający podczas terapii,
  • dzięki oparciu systemu na bazie wózka ułatwione jest przesiadanie do pionizatora za pomocą podnośnika lub deski transferowej,
  • wózek pionizujący można również wykorzystać jako wygodny wózek inwalidzki.
Parametry techniczne:
Długość całkowita 121 cm
Szerokość całkowita 70 cm
Szerokość siedziska 44 cm
Głębokość siedziska 46 cm
Masa produktu 44 kg
Maksymalna masa pacjenta 120 kg
 Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi wózka pionizującego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi wózka pionizującego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 1400 zł

kaucja 150 zł

Podnośnik transportowy

Podnośnik transportowy

 
Zastosowanie
Podnośnik transportowy umożliwia bezsiłowe podnoszenie oraz transport pacjentów bezpośrednio z łóżka, z wózka inwalidzkiego oraz z pozycji podłogi, zwiększa komfort opieki i bezpieczeństwo osoby leżącej i odciąża plecy opiekuna. Urządzenie przemieszcza się bez konieczności stałego podłączenia do prądu i działa automatycznie na pilota. Mechaniczne rozszerzanie podstawy jezdnej za pomocą pedału zabezpiecza przed wywróceniem. Jest stosowany w szpitalach czy domach pomocy społecznej, ale równie dobrze spełnia swoje zadanie w warunkach domowych. Idealny do małych pomieszczeń i wąskich drzwi. Dostępny w różnych gabarytach oraz wartościach udźwigu. W zestawie pas transportowy (pelota), wygodna w użyciu i utrzymaniu czystości.
Podstawowe cechy i zalety:
  • łatwy do złożenia i transportu,
  • cicha praca urządzenia,
  • prosta, intuicyjna, nieskomplikowana obsługa za pomocą pilota z dużymi przyciskami,
  • wydajna bateria – ok. 40 cyklów podniesień-opuszczeń (przy pełnej baterii),
  • mechaniczny wyłącznik bezpieczeństwa.
Parametry techniczne:
Napięcie robocze 24V AC
Max. wysokość spoczynkowa 129 cm
Zakres podnoszenia 81,1 – 201,5 cm
Długość podstawy jezdnej z kółkami 129,1 cm
Szerokość podstawy jezdnej (zewnętrzna) 64,3 – 102,1 cm
Wysokość podstawy jezdnej 11 cm
Masa własna urządzenia 38 kg
Max. udźwig 150 kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi podnośnika Invacare  Birdie– kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
   
Cena wynajmu:

za miesiąc 120 zł

kaucja 150 zł

Parapodium

Parapodium

 
Zastosowanie
Pionizator dynamiczny jest szczególnie doceniany w codziennej rehabilitacji zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Urządzenie pozwala na pełną pionizację użytkownika, dzięki możliwości zastosowania stabilizatora kończyn dolnych. Umożliwia także samodzielne swobodne przemieszczanie się pacjenta bez pomocy osób trzecich, a separator kończyn dolnych zapobiega krzyżowaniu się nóg. Urządzenie rehabilitacyjne przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów z paraplegią, przepukliną oponowo-rdzeniową, MPD.
Podstawowe cechy i zalety:
  • urządzenie zapewnia właściwą stabilizację i bezpieczeństwo użytkownika,
  • intuicyjny sposób regulacji oraz prosty montaż,
  • istnieje możliwość samodzielnej pionizacji lub przemieszczania się w urządzeniu,
  • produkt posiada 2 funkcje użytkowe do wykorzystania w jednym urządzeniu: statyczną oraz dynamiczną,
  • szeroka gama rozmiarowa sprawia, że urządzenie to znajduje odbiorców o różnym wzroście i wieku,
  • pozwala użytkownikom zdobywać nowe doświadczenia i prowadzić w miarę możliwości, samodzielne i niezależne życie,
  • lekka i bardzo stabilna podstawa pozwala na łatwe, samodzielne przemieszczanie,
  • dobre dopasowanie obejm z bezpiecznym zamknięciem daje poczucie bezpieczeństwa i swobody wykonywanych ruchów.
Parametry techniczne:
Długość 73 – 98 cm (w zależności od opcji)
Szerokość 59 – 74 cm (w zależności od opcji)
Wysokość 54 – 112 cm (w zależności od opcji)
Waga 13,5 – 23 kg (w zależności od opcji)
 Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi pionizatora dynamicznego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi pionizatora dynamicznego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 80 zł

kaucja 70 zł

Koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu

 
Zastosowanie
Koncentrator tlenu to stosunkowo niewielkie urządzenie, bardzo proste w obsłudze, wykorzystywane w tlenoterapii domowej. Dzięki swoim parametrom koncentrator tlenu może być używany ciągle 24h, co stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli tlenowych, które trzeba nabijać tlenem. Urządzenie podłącza się do prądu, wówczas zaczyna wytwarzać skoncentrowany tlen z otaczającego go powietrza o procentowej zawartości powyżej 90%, który jest podawany poprzez kaniule nosowe. Aparat tlenowy posiada regulator przepływy tlenu w zakresie 1-5 litrów na minutę. Średnią przyjmowaną wartością jest 2,5 – 3 litry na minutę chyba, że lekarz określi inną wartość zalecana do ustawienia. Podawany tlen jest suchy, dlatego urządzenie posiada tzw. nawilżacz powietrza, który uzupełniamy woda destylowaną. Koncentratory tlenu są bardzo pomocne przy leczeniu chorób płuc, astmy, raka płuc, niewydolności krążenia, mukowiscydozy i wielu innych chorób. W skład zestawu wchodzi: cewnik do podawania tlenu przez nos, kaniule lub maska do podawania tlenu z drenem (przewodem powietrznym) w rozmiarze dla dorosłych, nawilżacz i  dren.
Podstawowe cechy i zalety:
  • nieskomplikowana obsługa,
  • małe gabaryty, kompaktowy i cichy
  • praca ciągła 24.
Parametry techniczne:
Koncentracja tlenu: 90 – 96%
Temperatura pracy: 13°C to 32°C
Poziom głośności 35-50 dBA
Waga: 15 – 18 kg
Pobór mocy: < 300 W
Napięcie zasilania: 230 V
 
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi koncentratora tlenu Invacare  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi koncentratora tlenu Invacare – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 160 zł

kaucja 200 zł

Koncentrator tlenu przenośny

Koncentrator tlenu przenośny

 
Zastosowanie
Osoby, które muszą korzystać z tlenoterapii, niejednokrotnie nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia, w tym również podróży rozmaitymi środkami transportu. Standardowe aparaty medyczne stosowane w tlenoterapii, do tej pory w dużym stopniu ograniczały codzienne funkcjonowanie. Przenośny koncentrator pozwala na swobodne oraz co najważniejsze bezpieczne przemieszczanie się. Podstawowymi wskazaniami do stosowania koncentratorów tlenowych są choroby układu oddechowego, schorzenia kardiologiczne oraz onkologiczne.
Podstawowe cechy i zalety:
  • prosty panel sterowania, dzięki czemu wszystkie funkcje aparatu są zawsze pod ręką,
  • praktyczny futerał ułatwia korzystanie z koncentratora,
  • zawiera zestaw elementów do użytku poza domem,
  • poręczny, składany wózek aparatu SimplyGo jest wyposażony w duże, sześciocalowe kółka zapewniające płynność jazdy,
  • duża wytrzymałość w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym pozwala na korzystanie z urządzenia w każdych warunkach,
  • oferuje ponad dwukrotnie wyższe wytwarzanie tlenu niż wszystkie inne przenośne koncentratory o wadze do 4,5 kg. Dzięki temu spełnia obecne i przyszłe potrzeby pacjentów w zakresie podawania tlenu z koncentratora przenośnego.
Parametry techniczne:
Długość 25,4 cm
Szerokość 15,2 cm
Wysokość 29,2 cm
Koncentracja tlenu 86 % do 97% w każdym z trzech trybów pracy
Masa produktu 4,5 kg
Głośność ≤ 43 dB
Czas ładowania od 2 do 3 godzin przy zupełnym rozładowaniu
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi przenośnego koncentratora tlenu Philips SimplyGo  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi przenośnego koncentratora tlenu – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za dobę 15 zł

za tydzień 90 zł

kaucja 350 zł

Ssak

Ssak

 
Zastosowanie
Ssak medyczny przeznaczony jest do użytku przez pacjentów mających utrudnione odkrztuszanie flegmy z powodu choroby, śpiączki lub stanów pooperacyjnych. Szczególnie polecany dla pacjentów po tracheotomii, małej chirurgii i zabiegach z zakresu laryngologii. Podstawowe cechy i zalety:
  • szeroki zakres wykorzystania w placówkach medycznych, opiekuńczych oraz użytku domowym,
  • łatwy w obsłudze oraz mobilny
  • po złożeniu łatwy w przechowywaniu i transporcie,
  • dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w budowie silnika oraz filtra ssak pracuje cicho i jednostajnie.
Parametry techniczne:
zasilanie 230V/50Hz,
podciśnienie 75 kPa,
przepływ maksymalny 23l/min,
przepływ ograniczony filtrem 15l/min,
waga 2,2 kg,
wymiary 25x19x16 cm
normy EN 60601-1; ISO 10079-1
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi ssaka – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi ssaka – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 50 zł

kaucja 80 zł

Balkonik

Balkonik

 
Zastosowanie
Balkonik to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny, przeznaczony dla osób ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi w czasie chodzenia. Wykorzystywany jest również dla utrzymania równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Balkonik daje dużą gwarancję stabilizacji pacjenta w trakcie przemieszczania się. Dzięki możliwości ślizgania się balonika, pacjent może pokonywać krótkie odcinki i ma czas na odpoczynek przed kolejnym ruchem. Balkonik ma możliwość składania się, co znacznie ułatwia jego transport w samochodzie.
Podstawowe cechy i zalety:
  • stabilna i wytrzymała konstrukcja z regulacją wysokości
  • możliwość wyboru funkcji: przestawnej, kroczącej i z kołami – w zależności od modelu
  • aluminiowa, wzmocniona rama
  • dla lepszego uchwytu zamontowano wygodne ergonomiczne uchwyty
  • składany za pomocą jednego przycisku
  • dla ułatwienia regulacji wysokości zastosowano przyciski typu „C-clip”.
Parametry techniczne:
Szerokość 56 cm
Wysokość min. 79 cm
Wysokość max. 96 cm
Masa produktu (waga całkowita) 2,8 kg
Maksymalne obciążenie 120 kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi balkonika – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi balkonika – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 20 zł

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Chodzik

Chodzik

 
Zastosowanie
Chodzik to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny, przeznaczony dla osób ze schorzeniem narządu ruchu, z problemami pionizacji lub mających problem z utrzymaniem równowagi oraz osób, które potrzebują podparcia podczas nauki chodzenia. Może być wykorzystywany do samodzielnej nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie. Sprzęt pomocny dla utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach urazowo – ortopedycznych.
Podstawowe cechy i zalety:
  • rama stalowa, składana, emaliowana, odporna na rdzę,
  • zdejmowany koszyk zakupowy (w zależności od modelu),
  • koła pełne (lane), grube (8″), przednie skrętne, tylne stałe,
  • hamulec z systemem postojowego blokowania,
  • regulowana wysokość rączek,
  • wygodne uchwyty o kształcie anatomicznym.
Parametry techniczne:
Szerokość 61 cm
Wysokość 79 -98 cm
Wysokość do siedziska 53-61 cm (w zależności od m0delu)
Szerokość siedziska 38,5 -44 cm(w zależności od m0delu)
Masa produktu (waga całkowita) od 8 do 13 kg (w zależności od modelu)
Maksymalne obciążenie 120-130 kg (w zależności od modelu)
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi chodzika – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi chodzika – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 20 zł

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Kule łokciowe

Kule łokciowe

 
Zastosowanie
Kule łokciowe to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny, wspomagający poruszanie się po urazach, kontuzjach i operacjach, do asekuracji podczas chodzenia przy zakazie pełnego obciążania kończyny dolnej. Usprawnia poruszanie się pacjenta, odciążając kończynę leczoną. Kule są przydatne również dla osób w podeszłym wieku wymagających wsparcia podczas poruszania się.
Podstawowe cechy i zalety:
  • odpowiednie do poruszania się po domu i na zewnątrz,
  • wygodne i proste w użyciu,
  • bardzo lekka (aluminiowa) i wytrzymała konstrukcja,
  • wysokość regulowana skokowo co 2,5 cm,
  • gumowe zabezpieczenia antypoślizgowe,
  • ergonomiczny uchwyt.
Parametry techniczne:
Wysokość całkowita 87 cm – 136 cm
Zakres regulacji podstawy 67 cm – 111 cm
Zakres regulacji przedramienia 18 cm – 23 cm
Masa produktu (waga całkowita) 0,6 kg
Maksymalne obciążenie ·         120 kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi kul łokciowych  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi kul łokciowych  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 20 zł

kaucja 30 zł

Kule pachowe

Kule pachowe

 
Zastosowanie
Kule pachowe służą jako sprzęt pomocniczy przy poruszaniu się (szczególnie po operacjach), do asekuracji podczas chodzenia, po złamaniach i w porażeniach kończyn dolnych. Stosowane są również w przypadku urazu kończyny dolnej z jednoczesnym urazem w obrębie nadgarstka lub łokcia. Zalecane u osób wymagających podparcia na kuli podczas chodzenia po przebytym urazie kończyn dolnych w celu reedukacji chodu, a także do utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w przypadku cięższych dysfunkcji kończyn dolnych lub tułowia.
Podstawowe cechy i zalety:
  • lekkie, odpowiednie do poruszania się po domu i na zewnątrz,
  • wygodne i proste w użyciu,
  • lekki aluminiowy trzon z gumową nasadką,
  • regulowany uchwyt, ergonomiczny kształt,
  • wyłożenie pachowe i dłoniowe wykonane z kontaktowo ciepłej pianki poliuretanowej,
  • regulacja skokowa wysokości kuli oraz wysokości uchwytu co 2,5 cm,
Parametry techniczne:
Masa produktu (waga całkowita) 0,88 kg
Regulacja wysokości od 97,5do 157,5 cm
Maksymalne obciążenie ·         113 kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi kul pachowych – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi kul pachowych – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 20 zł

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Stolik przyłóżkowy

Stolik przyłóżkowy

 
Zastosowanie
Stolik przyłóżkowy (wielofunkcyjny) to bardzo praktyczna pomoc dla osób leżących i z dużymi problemami w poruszaniu się. Będzie stanowił komfort podczas wykonywania różnych czynności – spożywania posiłków, czytania lub pisania. Laminowany blat w kolorze bukowym, z podwyższonymi krawędziami zabezpieczającymi, chroni przedmioty przed zsuwaniem się. Stolik idealny do użytkowania w zestawie z łóżkiem rehabilitacyjnym, potrzebuje wolnych 102 mm wysokości pod łóżkiem. Stolik jest użyteczny w każdych warunkach używania, również poza łóżkiem, np. przy fotelu czy kanapie. Wyposażony jest w kółka jezdne, dzięki czemu można go ustawić we właściwym miejscu i pozycji.
Podstawowe cechy i zalety:
  • bardzo prosty sposób montażu
  • po złożeniu łatwy w przechowywaniu i transporcie,
  • duży zakres regulacji wysokości i kąta nachylenia blatu za pomocą pokrętła
  • cztery kółka z możliwością blokady
Parametry techniczne:
Masa produktu 7 kg, w zależności od opcji
Maksymalne obciążenie ok. 10 kg
Długość blatu 60 cm
Szerokość blatu 40 cm
Wysokość regulowana 70 – 105 cm
Wymiary podstawy 40 x 60 cm
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi stolika przyłóżkowego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi stolika przyłóżkowego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 30 zł

kaucja 50 zł

Szafka przyłóżkowy

Szafka przyłóżkowy

 
Zastosowanie
Szafki przyłóżkowe to wygodne i idealne rozwiązanie, zapewniające łatwy dostęp do niezbędnych przedmiotów bez opuszczania łóżka. Zapewniają prywatność i ułatwiają przechowywanie prywatnych rzeczy oraz wspomagają opiekunów przy wielu rutynowych czynnościach. Szafki przyłóżkowe idealnie uzupełniają wyposażenie znajdujące się w domu pacjenta. Zalecane są dla osób leżących oraz nieczęsto opuszczających posłanie.
Podstawowe cechy i zalety:
  • wykonana z materiału drewnopodobnego,
  • ergonomiczna, stabilna i wytrzymała,
  • funkcjonalna, przestrzenna i komfortowa,
  • posiada kółka, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można przestawiać ją w dowolne miejsca według potrzeby,
  • kółka wyposażone w blokady,
  • wyposażona w jedną szufladę na prowadnicach rolkowych, kontenerek z półką i drzwiczkami oraz dodatkowy blat boczny z regulacją wysokości i obrotu,
  • dla zapewnienia estetyki i wytrzymałości wszystkie okucia w szafce są metalowe,
  • wytrzymała nawet przy wysokim obciążeniu pulpitu.
Parametry techniczne:
Szerokość 52 cm
Głębokość 42 cm
Wysokość 80 cm
Regulacja wysokości blatu 80 – 101 cm
Blat boczny obrotowy 62×42 cm
 Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi szafki przyłóżkowej – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi szafki przyłóżkowej – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc  zł

kaucja  zł

Wózek toaletowy (sanitarny)

Wózek toaletowy (sanitarny)

 
Zastosowanie
Wózek toaletowy pełni funkcję przenośnej toalety dzięki czemu jest bardzo przydatny dla osób z różnymi schorzeniami oraz osób niepełnosprawnych. To nieodzowny element w domu, w którym zamieszkuje osoba o ograniczonej mobilności, umożliwiający załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie, bez konieczności poddawania się zabiegom higienicznym w łóżku, w pozycji leżącej. Wózek może być również  stosowany jako domowy środek transportu tak jak wózek inwalidzki. Wózek toaletowy wyposażony jest w przednie i tylne koła pełne – wypełnione specjalną gumą, co umożliwia lepszą przyczepność, zwłaszcza na kafelkach łazienkowych. Wysokie oparcie zapewnia właściwą pozycję. Wózek toaletowy zajmuje niewiele miejsca i może być łatwo przenoszony.
Podstawowe cechy i zalety:
  • odchylane, zdejmowane podnóżki z regulacją wysokości,
  • wyjmowane i uchylne podłokietniki,
  • boczki składane do przodu,
  • miękkie siedzisko, z łatwo zmywalną tapicerką,
  • łatwy do mycia i dezynfekcji,
  • wysuwany pojemnik sanitarny,
  • tylne kółka z blokadą jazdy.
Parametry techniczne:
Głębokość x szerokość x całkowita wysokość 77 x 56 x 95 cm
Wysokość oparcia tylnego 40 cm
Wysokość do siedziska 46 cm
Głębokość siedziska 44 – 54,0 cm
Szerokość siedziska 45 – 55,5 cm
Wysokość oparcia 44,5 cm
Średnica kółek 125 mm
Masa produktu 13kg, w zależności od opcji
Maksymalne obciążenie 120 kg
 
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi wózka toaletowego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi wózka toaletowego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Krzesło toaletowe (sanitarne)

Krzesło toaletowe (sanitarne)

 
Zastosowanie
Krzesło toaletowe lub inaczej fotel sanitarny spełnia funkcję przenośnej toalety i przeznaczone jest dla osób, które nie mogą korzystać z toalety stacjonarnej z powodu okresowych lub stałych ograniczeń w poruszaniu się. Szczególnie polecane osobom po urazach lub operacjach stawu biodrowego. Krzesło ułatwia wykonywanie czynności fizjologicznych pacjentowi, jak również wykonywanie czynności pielęgnacyjnych jego opiekunom przy zachowaniu komfortu oraz wysokiego poziomu higieny.  Krzesło toaletowe dodatkowo może pełnić funkcję nadstawki sedesowej oraz zwykłego krzesła do siedzenia. Jego wielofunkcyjność, wytrzymałość oraz szeroki zakres regulacji wysokości wraz z bezpieczną blokadą ustawień zapewnia wygodne i bezpieczne użytkowanie.
Podstawowe cechy i zalety:
  • konstrukcja stalowa malowana proszkowo, z regulacją siedziska,
  • rama składana (łatwe przechowywanie),
  • nóżki zakończone bezpiecznymi gumowymi nasadkami zapobiegającym ślizganiu się krzesła,
  • dwa siedziska: wierzchnie, komfortowe (zdejmowane) oraz toaletowe (uchylne i zdejmowane),
  • siedzisko wierzchnie i toaletowe oraz oparcie i podłokietniki wykonane z miękkiej i komfortowej pianki pokrytej łatwym w czyszczeniu, wodoodpornym materiałem.
Parametry techniczne:
Szerokość 60 cm
Głębokość 50 cm
Szerokość siedziska 50 cm
Głębokość siedziska 37 cm
Szerokość deski sedesowej 35 cm
Głębokość deski sedesowej 37 cm
Pojemność pojemnika sanitarnego 7 litrów
Wysokość min. 47 cm
Wysokość max. 47-57 cm
Masa produktu (waga całkowita) 6  kg
Maksymalne obciążenie 110 -136 kg (w zależności od modelu)
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi krzesła toaletowego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi krzesła toaletowego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 40 zł

kaucja 50 zł

Podnośnik wannowy

Podnośnik wannowy

 
Zastosowanie
Podnośnik wannowy zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas korzystania z wanny w trakcie kąpieli. Jest uniwersalny, prosty w obsłudze i montażu, co daje szansę osobom o ograniczonej mobilności na zwiększenie poziomu samodzielności. Dodatkowo możliwość obsługi urządzenia jedną ręką podnosi komfort użytkowania. Został stworzony z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych.
Podstawowe cechy i zalety:
  • można zastosować w każdej wannie, wstawiając go po prostu do środka,
  • posiada stopki z przyssawką, zapobiegające ślizganiu,
  • sterowany przy pomocy wodoszczelnego pilota,
  • system napędowy o dużej mocy, nie wymaga konserwacji,
  • wysokie oparcie z uformowanym zagłówkiem, odchylane do 40 stopni,
  • komplet zdejmowanych pokryć, które można prać w pralce,
  • bezszwowa struktura powierzchni, pozwalająca na używanie podnośnika bez pokrycia,
  • optymalnie uformowana płyta dolna zapewnia więcej miejsca w wannie,
  • opatentowany układ zaworów odpowietrzających,
  • po użyciu można go szybko i łatwo złożyć w celu schowania lub transportu.
Parametry techniczne:
Szerokość siedziska bez boczków 375 mm
Szerokość siedziska z boczkami 715 mm
Głębokość siedziska 490 mm
Maksymalna wysokość siedziska 420 mm
Minimalna wysokość siedziska 60 mm
Długość siedziska 590 mm
Waga całkowita bez pilota 12,1 kg
Waga siedziska 7,5 kg
Waga oparcia 4,6 kg
Waga pilota 0,43 kg
Waga ładowarki 0,25 kg
Napięcie 14 V
Prąd znamionowy 4 A
Czas ładowania przy ostrzeżeniu o niskim napięciu ok. 5 godzin
Wejście ładowarki 230-240V AC, 50Hz
Typ akumulatora Lilon
Wyjście ładowarki 24V DC, 200mA, 12W
Maksymalne obciążenie 135 kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi podnośnika wannowego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi podnośnika wannowego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc  zł

kaucja  zł

Ławeczka wannowa

Ławeczka wannowa

 
Zastosowanie
Ławka wannowa to nieoceniona pomoc i ułatwienie podczas codziennych czynności toaletowych a zarazem zwiększenie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych chcących dokonać czynności toaletowych w wannie. Ławka wgłębna zapewnia wygodną i bezpieczną kąpiel w pozycji siedzącej, a dodatkowe oparcie pozwala czerpać jeszcze większą przyjemność z natrysku. Przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniami narządów ruchu, osób starszych jak również osób, dla których, ze względów zdrowotnych standardowe korzystanie z wanny stanowi problem.
Podstawowe cechy i zalety:
  • wykonana z aluminium i PCV z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu jest lekka i odporna na korozję,
  • regulacja szerokości pozwala na dostosowanie ławki do różnych szerokości wanien (3 zakresy regulacji po każdej stronie),
  • nasadki antypoślizgowe na uchwytach zabezpieczają przed przesuwaniem się ławki oraz zarysowaniem wanny,
  • siedzisko wykonane z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, posiada rowki i otwory odprowadzające wodę oraz antypoślizgowe wykończenie powierzchni siedziska,
  • oparcie stałe nieruchome,
Parametry techniczne:  
Szerokość siedziska 37×29 cm
Szerokość siedziska wewnętrzna 50-60 cm
Wymiar wgłębny 17 cm
Szerokość oparcia 36×15 cm
Waga produktu 1,8 kg
Maksymalne obciążenie 125 kg
 Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi ławeczki wannowej  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi ławeczki wannowej – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 30 zł

kaucja 50 zł

Stojak do kroplówki

Stojak do kroplówki

 
Zastosowanie
Stojak do kroplówek przeznaczony jest do zawieszenia pojemników (np. torebki plastikowe, butelki szklane) służących do dożylnego podawania płynów u pacjentów. Wyposażony w plastikowy krzyżak na butelki, umożliwiający jednoczesne zawieszenie 4 butelek do infuzji. 5- cio ramienna podstawa jezdna sprawia, że stojak jest stabilny i można go elastycznie stosować w różnych pomieszczeniach. Wszechstronne zastosowanie w przychodniach, szpitalach i klinikach, jak również w domu.
Podstawowe cechy i zalety:
  • budowa teleskopowa, z regulacją wysokości,
  • płynne ustawienie wysokości za pomocą śruby,
  • lekki statyw infuzyjny,
  • lekko pracująca 5-ramienna podstawa jezdna z tworzywa wraz z 5 kółkami obrotowymi ułatwiająca przemieszczanie.
Parametry techniczne:
Masa produktu (waga całkowita) 3,9 kg
Nośność 2 kg / hak
Regulacja wysokości od 115 cm do 205 cm
Średnica podstawy jezdnej 635 mm
Średnica podwójnych rolek 50 mm
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi stojaka do kroplówki – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi stojaka do kroplówki – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za miesiąc 20 zł

kaucja 30 zł

Szyna CPM

Szyna CPM

 
Zastosowanie
Szyna CPM służy do terapii ciągłym ruchem biernym (CPM) w stawie kolanowym i biodrowym. Terapia ta stosowana jest bezpośrednio po zabiegach operacyjnych stawów kolanowych i biodrowych oraz do pooperacyjnych i pozabiegowych rehabilitacji, po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i artroskopiach stawów kolanowych. Najnowsze badania mówią również o bardzo dobrych wynikach rehabilitacji z zastosowaniem szyn CPM (artromot, optiflex) po urazach kręgosłupa, udarach aby nie dopuścić do przykurczy, obrzęków i zachować prawidłową mechanikę w stawie. Wykonywanie ruchów w obrębie uszkodzonych stawów powinno zacząć się jak najszybciej po zabiegu. Dlatego istotne jest, żeby szybko podjąć rehabilitację. Szyna CPM pozwala na regularną, domową rehabilitację i zdecydowanie skraca czas powrotu do sprawności.
Podstawowe cechy i zalety:
  • łatwe dostosowanie zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dziecka,
  • funkcje ustawiane za pomocą sterownika pacjenta,
  • intuicyjna obsługa,
  • doskonała dla pacjentów pediatrycznych, atletycznych i bariatrycznych,
  • posiada funkcję bezpieczeństwa odwrócenia siły i funkcję blokady pacjenta,
  • wspomaga rehabilitację pooperacyjną i pourazową stawów kolanowych i biodrowych,
  • przyspiesza gojenie, wczesne odzyskanie bezbolesnej ruchomości stawów, uzyskanie dobrych wyników czynnościowych oraz uniknięcie deficytów związanych z unieruchomieniem kończyny,
  • posiada parametry takie jak prędkość ruchu, kąt zgięcia oraz stosunek pracy do odpoczynku, które są regulowane indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta,
  • samodzielne ćwiczenie na szynie CPM pozwala na rozłożenie pracy na cały dzień,
  • umożliwia precyzyjne dobranie wszystkich parametrów zabiegu wg wskazań lekarza bądź fizjoterapeuty oraz pełną kontrolę pacjenta nad pracą urządzenia, dzięki czemu rehabilitacja staje się łatwa i przyjemna.
Parametry techniczne:
Masa produktu 13kg, w zależności od opcji
Regulacja środka ciężkości 48 regulowanych położeń poprzez adapter kół tylnych
Maksymalne obciążenie 125 / 140 kg
Szerokość siedziska 35,5 – 55,5 cm
Głębokość siedziska 36,0 – 54,0 cm
prędkość na minutę 30o-50o
Długość podudzi 34,0 – 54,0 cm
Szerokość całkowita 52 – 75 cm w zależności od opcji
Długość całkowita 80,5 – 108,5 cm z kołami tylnymi 22″ 83,0 – 111,0 cm z kołami tylnymi 24″
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi szyny CPM – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi szyny CPM – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za dobę 25 zł

za tydzień 150 zł

kaucja 500 zł

Rotor elektryczny (do rąk i nóg)

Rotor elektryczny (do ćwiczeń rąk i nóg)

 
Zastosowanie
Rotor elektryczny to produkt umożliwiający odzyskanie sprawności kończyn dolnych i górnych bez wychodzenia z domu. Skonstruowany jest tak, aby osoby niepełnosprawne mogły go z łatwością obsługiwać. To urządzenie idealne do terapii ruchowej dla osób leżących, na wózkach inwalidzkich oraz z problemami z poruszaniem się. Nadaje się szczególnie dla pacjentów z ograniczoną motoryką ręki, dłoni i palców, zaburzeniami wzroku, ograniczonymi siłami własnymi i zaburzeniami wrażliwości dotykowej.
Podstawowe cechy i zalety:
  • umożliwia rehabilitacje rąk lub nóg pacjenta jednocześnie,
  • posiada regulację wysokości górnej części trenującej ręce oraz uchwyty stabilizujące łydki z rzepami,
  • możliwość obrotu o 180 stopni ruchomej, górnej części rotora aby ręce pacjenta ułożone były na ruchomych pedałach lub nieruchomych rączkach,
  • posiada czytelny panel sterowania z wyświetlaczem – regulacja prędkości pedałowania (ręce + nogi),
  • posiada regulację oporu pedałów (ręce + nogi) – ruch do przodu lub do tyłu (ręce + nogi),
  • umożliwia ustawienie czasu ćwiczenia (ręce + nogi),
  • posiada duże przyciski, podpórka pod dłonie, duże cyfry i symbole,
  • wyczuwalne i widoczne różnice pomiędzy aktywnymi i pasywnymi fazami treningu,
  • wbudowana automatyczna pomoc w obsłudze,
  • wytrzymała i stabilna konstrukcja metalowa oraz rozciągana podstawa,
  • urządzenie można łatwo przemieszczać dzięki kółkom.
Parametry techniczne:
Ustawienia obrotów od 1 do 60 na minutę
Zmiana zamachu pedałów 70 i 125 mm
Odstęp pomiędzy stopami 16 cm
Wielkość wyświetlacza 8,5 x 11 cm
Zasilanie 230 V
Waga produktu 20 kg
Maksymalne obciążenie 120 kg

Informacje dotyczące obsługi:

  • instrukcja obsługi rotora elektrycznego  – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi rotora elektrycznego – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za dobę 12 zł

za tydzień 72 zł

kaucja 350 zł

Schodołaz gąsienicowy

Schodołaz gąsienicowy

 
Zastosowanie
Schodołaz gąsienicowy jest urządzeniem poruszającym się na gąsienicach najeżdżając na krawędzie schodów. Dzięki dużej rozpiętości gąsienic szybko pokonuje stopnie wewnątrz i na zewnątrz budynków. Łatwa obsługa sprawia, że w zasadzie każdy może nauczyć się sterowania tym urządzeniem w kilkanaście minut. Urządzenie jest przystosowane do podpięcia większości wózków inwalidzkich są jednak wyjątki w postaci wózków specjalnego przeznaczenia np. wózki aktywne. Należy pamiętać iż przypadku schodołazu gąsienicowego istotna jest kwestia schodów, a także klatki schodowej, po której ma się poruszać nasz schodołaz. Ze względu na gabaryty schodołaza gąsienicowego najlepiej spisuje się na schodach szerszych np. dwubiegowych. Dlatego jeżeli w naszym domu mamy schody zabiegowe bez tzw. półpięter, czy spoczników jazda schodołazem gąsienicowym nie będzie możliwa i warto wtedy rozważyć wynajem schodołaza kroczącego.
Podstawowe cechy i zalety:
  • pasuje do prawie wszystkich wózków dla osób niepełnosprawnych z rękojeściami do popychania (dorośli i dzieci),
  • podnosi ciężar 130 kg na wysokość do około 30 pięter,
  • do zastosowania zarówno na schodach wewnętrznych jak i schodach zewnętrznych
  • solidna, samonośna konstrukcja,
  • gąsienice o długiej żywotności stabilnie zahaczają się o stopnie schodów
  • zdejmowane rękojeści do obsługi umożliwiają kompaktowe składowanie i łatwy transport
  • szybko zamykany pas bezpieczeństwa
  • dzięki zastosowaniu przełącznika kluczykowego obsługa schodołazu możliwa jest wyłącznie przez osoby autoryzowane
Parametry techniczne:
Zasilanie 12 V (w wyposażeniu wskaźnik naładowania baterii)
Prędkość 5 m/min w górę, 6 m/min w dół
Zasięg 150 metrów bieżących przy jednym naładowaniu (w zależności od całkowitej wagi osoby na wózku)
Maksymalne nachylenie schodów 35 o (wskaźnik nachylenia znajduje się na urządzeniu)
Minimalna szerokość wózka 43 cm
Min. Szerokość schodów 82 cm
Min. powierzchnia lądowania 105 cm
masa własna urządzenia 56 kg (41 kg + 15 kg)
Maksymalne obciążenie (z wózkiem) 130kg
Informacje dotyczące obsługi:
  • instrukcja obsługi schodołazu gąsienicowego Vimec T09 – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
  • instrukcja obsługi schodołazu gąsienicowego Vimec T09 – kliknij tutaj żeby otworzyć plik PDF
Cena wynajmu:

za tydzień 20 zł

za miesiąc 50 zł

kaucja 70 zł

Potrzebujesz sprzętu medycznego?Mamy rozwiązanie !!!Click HereKup sprzęt nowyW naszym sklepie medycznym znajdziesz bardzo szeroki asortyment artykułów medycznych, ortopedycznych, rehabilitacyjnychClick HereKup sprzęt używanyPosiadamy w sprzedaży używany sprzęt renomowanych firm polskich i zagranicznychClick HereWypożycz sprzętJeśli nie chcesz kupować sprzętu możesz go u nas wypożyczyćClick HereCentrum Medyczno-Rehabilitacyjne OazaWszystko w jednym miejscu: Sklep Medyczny, Wypożyczalnia oraz Serwis sprzętu rehabilitacyjnego Click Here Previous Next

Wypożycz sprzęt