+48 505-706-308

ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock

salonmedyczny@wp.pl

  • Pas brzuszny

   Po operacjach jamy brzusznej pas ułatwia poruszanie się, zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej, ogranicza powiększanie się istniejących przepuklin brzusznych (np. pępkowych, pooperacyjnych). Wspomaga leczenie w przypadku rwy kulszowej, wzmacnia mięśnie brzucha i zapobiega opuszczeniu trzewi jamy brzusznej, jednocześnie jest elementem ocieplającym. Zalecany po porodzie. W przebiegu chorób zwyrodnieniowo-zapalnych stawów, pas ma działanie ochraniające, ocieplające i łagodzi bóle. Dzięki formie gorsetu…

  • Pas brzuszny przewiewny

   Pas brzuszny przewiewny Pas brzuszny służy do wzmocnienia mięśni brzucha oraz zapobiega przemieszczeniom organów wewnętrznych na skutek przepuklin brzusznych. Wykonany jest z unikalnej kompozycji dwóch siatek, zewnętrznej – mocnej, przenoszącej obciążenia oraz wewnętrznej – miękkiej i komfortowej w kontakcie z ciałem. Dzięki temu pas jest niezwykle przewiewny, zapewnia doskonałe odprowadzenie nadmiaru ciepła oraz potu, a także „oddychanie” ciała pod nim,.…

  • Pas brzuszny stomijny

   Przeznaczony jest dla osób z przetoką jelita wytworzoną na brzuchu. Nie ma znaczenia jej umiejscowienie. Używanie pasa w okresie pooperacyjnym zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny w okolicy przetoki. Do stosowania przy powstałych już przepuklinach w okolicach przetoki. Pas wzmacnia mięśnie brzucha podczas wysiłku fizycznego.

  • Pończochy medyczne uciskowe PANI TERESA

   Pończochy są przyjemne w dotyku, miękkie, elastyczne i doskonale przylegają do ciała. Spełniają obowiązujące standardy dla wyrobów będących w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Oferowane są w dwóch (w pomiarze A – G) długościach: krótkie (60-70cm) i długie (71-83cm) oraz w dwóch wersjach wykończeń, z czubkiem otwartym (wolne palce) i zamkniętym. Dostępne także w rozmiarach: S, M, XL.

  • Poporodowy pas brzuszny

   Przeznaczony jest do noszenia po porodach fizjologicznych (wzmacnia nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne) i operacyjnych, czyli cesarskim cięciu (zabezpiecza przed wystąpieniem przepukliny pooperacyjnej, łagodzi bóle rany pooperacyjnej, daje poczucie pewności i bezpieczeństwa). Ułatwia wczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających mięśnie brzucha, co w połączeniu z systematycznym noszeniem pasa przyśpiesza powrót do sylwetki sprzed ciąży. Pas ma działanie ochraniające i łagodzi bóle.

  • Temblak typu „podwieszka”

   Przeznaczony jest do podtrzymywania opatrunku gipsowego, a po jego zdjęciu, można temblak wykorzystywać podczas rehabilitacji. Może być też stosowany jako opatrunek doraźny w przypadku złamania kości przedramienia lub zwichnięcia stawu łokciowego oraz przy niedowładach kończyny górnej, np. po udarze mózgu.

  Wypożycz sprzęt