+48 505-706-308

ul. Tadeusza Garleja 3, 09-400 Płock

salonmedyczny@wp.pl

Jak zaopatrzyć się w koncentrator tlenu?

Wszyscy wiemy, że zdrowie jest najcenniejszym skarbem w życiu każdego człowieka. Dobrze jest, jeśli możemy normalnie  żyć, pracować, funkcjonować bez żadnych przeszkód. Nie każdy jednak może cieszyć się dobrym zdrowiem. Są osoby, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych. Zmagają się z przewlekłym zapaleniem płuc, astmą czy alergiami. Konieczne wówczas staje się zastosowanie urządzenia o nazwie koncentrator tlenu.

Koncentrator tlenu gwarantuje organizmowi przenośny tlen, jakiego chory potrzebuje w danej sytuacji. Pozwala on na łatwiejsze oddychanie, znacznie zmniejsza uczucie duszności  występujące przy różnych schorzeniach, przez co w widoczny sposób poprawia się jakość i funkcjonowanie organizmu. Urządzenie to ma ogromne zastosowanie zwłaszcza teraz, w okresie pandemii COVID – 19, ponieważ ułatwia oddychanie i sprawia, że przebieg choroby jest dużo łagodniejszy, a chory czuje się bardziej bezpiecznie.

Działanie koncentratora tlenu jest dość proste, ponieważ polega na pobieraniu powietrza z otoczenia, które następnie izoluje azot, dzięki czemu to urządzenie może wyprodukować specjalną mieszankę zawierającą około 95% tlenu. Chory otrzymuje zatem powietrze ze znacznie zwiększoną zawartością tlenu. Należy zaznaczyć, że pobierane przez urządzenie powietrze zawiera tylko około 21% tlenu i dopiero po odpowiednim skoncentrowaniu i nasyceniu, możliwe staje się podawanie choremu znacznie zwiększonej dawki tlenu.

Każdy model koncentratora składa się z maski tlenowej, wąsów tlenowych, przewodów i filtrów.

Korzystanie z koncentratora tlenu nie powinno osobom chorym sprawiać żadnych trudności, gdyż najpierw należy urządzenie podłączyć do źródła zasilania, następnie napełnić zbiornik z wodą, ustawić odpowiednio przepływ odpowiedniej ilości tlenu, zgodnie ze wskazaniami lekarza, założyć na twarz maskę lub wąsy i następnie rozpocząć inhalację.

Wiemy już, co to jest koncentrator tlenu, znamy zasady korzystania z tego sprzętu, należy zatem postawić sobie pytanie – kupić czy wypożyczyć koncentrator tlenu? Dla osób, które na co dzień i na stale zmuszone są do korzystania z tego urządzenia na pewno lepszym rozwiązaniem byłby zakup nowego sprzętu do inhalacji. Ponadto, w czasie trwającej pandemii mogą wystąpić trudności z wypożyczeniem, gdyż ze względu na ogromne zapotrzebowanie na ten produkt, może zabraknąć „ wolnych egzemplarzy”. Kupno urządzenia wiąże się jednak z dużym wydatkiem, a biorąc pod uwagę prężnie rozwijające się gałęzie przemysłu medycznego, możemy przypuszczać, że na rynku pojawi się bardziej funkcjonalny model, który okaże się dużo lepszy od zakupionego przez nas.

Należy zatem zastanowić się nad inną opcją, a mianowicie wypożyczeniem koncentratora tlenu w Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnym „Oaza”. Wypożyczając sprzęt należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jak długim okresie będziemy z niego korzystać i jakich efektów oczekujemy po jego stosowaniu. Wykwalifikowani pracownicy pomogą w odpowiednim doborze sprzętu, udzielą profesjonalnych porad dotyczących bezpiecznego korzystania z tego urządzenia. Plusem wypożyczenia jest także to, że jeśli na rynku pojawią się ulepszone wersje koncentratorów tlenu, będzie można posiadany model wymienić na inny, bardziej nowoczesny, w większym stopniu spełniający swe zadania.

Podsumowując, należy podkreślić, że bez względu na wybór pomiędzy kupnem nowego koncentratora tlenu a wypożyczeniem używanego, w Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnym „Oaza” zawsze można liczyć na fachową pomoc w dokonaniu wyboru odpowiedniego sprzętu, który zaspokoi nasze oczekiwania i znacznie poprawi jakość życia i funkcjonowania.

 

 

Wypożycz sprzęt